14. jednání Bezpečnostní rady Plzeňského kraje

22. března 2016 15:30, aktualizováno 14:30, Mgr. René Zeithaml

Podle plánu Bezpečnostní rady Plzeňského kraje se v úterý 22. března 2016 uskutečnilo pravidelné jednání, kde v jeho úvodu proběhla kontrola splnění přijatých usnesení z loňského roku.

O využití území rušeného vojenského újezdu Brdy v části Plzeňského kraje informoval vedoucí odboru regionálního rozvoje Miloslav Michalec. Protože je na něm provedena očista po munici jen přibližně na polovině území, lze budovat turistické stezky pouze na bezpečných místech. Plánované vodní dílo Amerika bude vybudováno v dlouhodobém horizontu.

O bezpečnostní situaci v kraji v souvislosti s tranzitní nelegální migrací a o provozu záchytného zařízení Bálková v systému příjmu cizinců hovořil ředitel Krajského ředitelství policie ČR Vratislav Hubka.

Místo a úlohu podniku Povodí Vltavy závod Berounka při prevenci a řešení povodní na tocích a vodních dílech různých kategorií přiblížil přítomným ředitel Povodí Vltavy Miloň Kučera. Ředitel Českého hydrometeorologického ústavu Jiří Hostýnek pak poskytl informace o způsobu zjišťování a předávání výstražných informací Českého hydrometeorologického ústavu v systému integrované výstražné služby. Jak je řešeno zásobování pitnou vodou v Plzeňském kraji při vzniku mimořádné události nebo krizové situaci představil vedoucí odboru životního prostředí Martin Plíhal.

Dalšími body bylo posouzení ročních zpráv o činnosti a připravenosti Hasičského záchranného sboru PK, Krajského ředitelství policie ČR, Záchranné zdravotnické služby PK a Krajského vojenského velitelství Plzeň, jako složek Integrovaného záchranného systému.

Tajemník Bezpečnostní rady Radek Svoboda seznámil s vyúčtováním přidělených finančních prostředků z rozpočtu Plzeňského kraje a z rozpočtu ministerstva vnitra na výdaje jednotek Sboru dobrovolných hasičů obcí v roce 2015.

Na závěr předložil k projednání vedoucí odboru zdravotnictví Jan Karásek aktualizovaný Plán pokrytí území kraje výjezdovými základnami Záchranné zdravotnické služby PK.

Fotogalerie: