Základní informace k Iniciativě INTERREG III A Česká Republika - Bavorsko

29. června 2004 07:31, aktualizováno 06:31, Ing. Petra Ježková

"Iniciativa Společenství - Interreg III A Česká republika - Bavorsko pro období 2004 - 2006".

Program se zaměřuje na spolupráci v příhraničních oblastech. Projekty byly průběžně podávány  od 1. srpna 2004 na Krajský úřad Plzeňského kraje a projednávány byly vždy na nejbližším zasedání Řídícího výboru. Konečný termín byl vždy předem oznámen na internetových stránkách Plzeňského kraje a na www.strukturalni-fondy.cz, kde lze také nalézt konkrétní podmínky programu.

Seznam priorit iniciativy INTERREG III A Česká republika – Bavorsko

Priorita 1 – Hospodářský rozvoj

Priorita 2 – Infrastruktura

Priorita 3 – Rozvoj území a životního prostředí

Priorita 4 – Lidské zdroje a sítě

Způsobilí žadatelé ve všech prioritách:

- obce (svazky obcí)

- kraje

- organizace zřizované kraji či obcemi (které poskytují veřejné služby a jsou ze 100 % vlastněny - těmito kraji či obcemi)

- nestátní neziskové organizace (občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti, církevní právnické osoby)

- zájmová sdružení právnických osob

- hospodářské a agrární komory

- organizace zřizované státem

Financování:

- podpora z Evropského fondu Regionálního rozvoje (ERDF) činí max. 75 %

- spolufinancování příjemcem činí min. 25 % ( z toho státního rozpočet max. 5%)

Podrobný popis jednotlivých priorit a jejich opatření naleznete v příloze tohoto textu, stejně tak Programový dokument iniciativy Interreg III A ČR - Bavorsko a Programový dodatek.