Výzva k předkládání návrhů

29. října 2010 09:49, aktualizováno 08:49,
Výzva k předkládání návrhů – GŘ ENTR ENT-SAT-10/5011

Podpora mezinárodních činností: Informace, školení a asistenční centra (2010/C 292/07)

Stručný popis

Zajistit zviditelnění činností v oblasti evropské družicové navigace, monitorovat iniciativy v oblasti družicové navigace na místní úrovni a podporovat evropské odvětví družicové navigace prostřednictvím poskytování údajů, pořádání školení a zřizování asistenčních center a prostřednictvím činností v Izraeli a Latinské Americe.

Podporovány budou tyto druhy činností:

• vytvoření a rozvíjení komunikační strategie s cílem propagovat výsledky evropských programů globálního družicového navigačního systému (GNSS) v příslušných třetích zemích a informovat o nich a s cílem napomáhat spolupráci,
  • zřízení a správa internetových stránek po dobu trvání projektu,
  • propagace evropských produktů prostřednictvím šíření dokumentace evropských podniků na pořádaných akcích,
  • sledování technologií a zvláště pak vydávání měsíčních monitorovacích zpráv o rozvoji systémů družicové navigace v cílové zemi či regionu,
  • pořádání informačních seminářů, na nichž budou představeny možnosti spolupráce prostřednictvím dostupných nástrojů (sedmý rámcový program pro výzkum),
  • pobídky určené evropským malým a středním podnikům, které mají zájem o vývoz např. ve spolupráci s Evropskou investiční bankou,
  • pomoc při navazování kontaktů se subjekty cílové země či regionu.

Způsobilí žadatelé

Žadateli by měly být soukromé nebo veřejné organizace se sídlem v cílové zemi/regionu (Izrael, Latinská Amerika) nebo organizace se sídlem v Evropské unii, které vyvíjejí činnost v cílové zemi/regionu.

Žadatelé musí být usazeni v jedné z těchto zemí:

• 27 zemí Evropské unie,
  • ostatní země: Brazílie, Argentina, Chile a Izrael.

Rozpočet a doba trvání projektu

Celkový rozpočet určený na spolufinancování projektů činí 250 000 EUR. Finanční pomoc Komise nesmí přesáhnout 70 % celkových způsobilých nákladů.

V rámci této výzvy mohou být spolufinancovány dva projekty.

Maximální výše příspěvku bude činit 250 000 EUR. Podrobnosti viz kapitola 4 výzvy k předkládání návrhů.

Předpokládaný začátek činností je květen 2011.

Maximální doba trvání projektů je 24 měsíců.

Lhůta

Žádosti musí být zaslány Komisi nejpozději do 15. ledna 2011.

Další informace

Úplné znění této výzvy k předkládání návrhů a formuláře žádosti jsou k dispozici na internetové stránce http://ec.europa.eu/enterprise/funding/index.htm

Žádosti musí splňovat požadavky stanovené v úplném znění výzvy a musí být předloženy na poskytnutých formulářích.