Výzva k předkládání návrhů

27. října 2010 17:16, aktualizováno 16:16,
Výzva k předkládání návrhů 2011 – EAC/49/10

Program celoživotního učení (LLP) (2010/C 290/06)

Stručný popis

Tato výzva k předkládání návrhů vychází z rozhodnutí přijatého Evropským parlamentem a Radou dne 15. listopadu 2006 (rozhodnutí č. 1720/2006/ES), kterým se zavádí Program celoživotního učení. Program se vztahuje na období 2007 až 2013.

Způsobilost

Program celoživotního učení se týká všech druhů a úrovní vzdělávání, včetně odborného vzdělávání a přípravy, a je přístupný všem subjektům uvedeným v článku 4 uvedeného rozhodnutí.

Žadatelé musí být usazeni v jedné z těchto zemí:

• 27 členských států Evropské unie,
  • země ESVO a EHP: Island, Lichtenštejnsko, Norsko, Švýcarsko,
  • kandidátské země: Chorvatsko a Turecko.

Mnohostranné projekty a sítě v rámci programů Comenius, Erasmus, Leonardo da Vinci a Grundtvig a hlavní činnosti Průřezového programu jsou rovněž otevřeny partnerům ze třetích zemí, kteří se neúčastní Programu celoživotního učení. Podrobnosti ohledně daných akcí a podmínek účasti naleznete v Průvodci Programu celoživotního učení 2011.

Rozpočet a doba trvání projektů

Celkový rozpočet určený pro tuto výzvu se odhaduje na 1 065 milionů EUR.

Výše udělených grantů a doba trvání projektů se liší v závislosti na různých faktorech, jako je druh projektu a počet účastnických států.

Termín pro předkládání žádostí

Comenius, Grundtvig: odborná příprava v zaměstnání

první termín: 14. ledna 2011

další termíny: 29. dubna 2011, 16. září 2011

Comenius: asistentské pobyty

31. ledna 2011

Leonardo da Vinci: mobilita (včetně certifikátu mobility programu Leonardo da Vinci) Erasmus: intenzivní jazykové kurzy (EILC)

4. února 2011

Program Jean Monnet

15. února 2011

Comenius, Leonardo da Vinci, Grundtvig: partnerství

Comenius: regionální partnerství Grundtvig: semináře

21. února 2011

Comenius, Erasmus, Leonardo da Vinci, Grundtvig: mnohostranné projekty, sítě a doprovodná opatření

28. února 2011

Leonardo da Vinci: mnohostranné projekty přenosu inovací

28. února 2011

Erasmus: intenzivní programy (IP), mobilita studentů pro studijní pobyty a pracovní stáže (včetně certifikátu pro konsorcia Erasmus) a mobilita zaměstnanců (výukové pobyty a odborná příprava zaměstnanců)

11. března 2011

Grundtvig: asistentské pobyty, dobrovolnické projekty seniorů

31. března 2011

Průřezový program: hlavní činnost 1 – studijní návštěvy

první termín: 31. března 2011

druhý termín: 14. října 2011

Průřezový program: všechny další činnosti

31. března 2011

Pro návštěvy a výměny v rámci programu Grundtvig a pro přípravné návštěvy v rámci všech odvětvových programů jsou pro každou zemi stanoveny individuální termíny. Příslušné informace naleznete na internetových stránkách národní agentury ve vaší zemi.

Podrobné informace

Úplné znění obecné výzvy k předkládání návrhů týkající se strategických priorit Programu celoživotního učení na období 2011–2013, jakož i Průvodce Programu celoživotního učení 2011 a informace ohledně dostupnosti formulářů žádostí najdete zde.

Žádosti musí být v souladu se všemi podmínkami úplného znění výzvy a průvodce programu celoživotního učení a musí být předloženy na správných formulářích.