Plzeňský kraj uvítal tři zahraniční delegace

02. listopadu 2009 17:24, aktualizováno 16:24, Ing. Milan Kozel

V rámci mezinárodního veletrhu cestovního ruchu ITEP 2009 hostil Plzeňský kraj tři delegace ze spřátelených evropských regionů – z rumunské župy Caras-Severin, z francouzského regionu Franche-Comté a z chorvatské Bjelovarsko-bilogorske župy.

Delegace z partnerského regionu Franche-Comté, kterou vedla členka zastupitelstva regionu paní Sabrina Fleurot, strávila v Plzni téměř čtyři dny. Ve svém programu měli zástupci regionu vedle účasti na veletrhu například vernisáž výstavy fotografií z regionu Franche-Comté, kterou v budově krajského úřadu zorganizovali ve spolupráci s Alliance de francoise v Plzni. Z Franche-Comté přijel i třicetičlenný soubor tanečníků, který vystupoval v kulturním programu veletrhu ITEP.

Cílem delegace z rumunského regionu Caras-Severin byl vedle účasti na veletrhu podpis společné deklarace o spolupráci. Rumunský region se tak stal osmým partnerským regionem Plzeňského kraje.

S chorvatským regionem Bjelovarsko-bilogorska župa navázal Plzeňský kraj první kontakty na jaře letošního roku. Impulsem se stala existence české menšiny v okolí města Daruvar. Jejich účast ne veletrhu ITEP 2009 je tak možné považovat za první akt spolupráce.

Bližší informace naleznete ve složkách věnovaných jednotlivým regionům.

Hejtmanka Milada Emmerová se zástupcem Bjelovarsko-bilogorska župy

Delegace z rumunského regionu Caras-Severin