OP ESPON 2013

20. října 2010 11:48, aktualizováno 10:48,
Výzva k vyjádření zájmu pro operační program ESPON 2013

(2010/C 278/13)

V souvislosti s programem ESPON 2013 bude dne 23. listopadu 2010 vyhlášena výzva k vyjádření zájmu o „Knowledge Support System“ (KSS). Zkratka ESPON (European Spatial Planning Observation Network) znamená česky Evropská monitorovací síť pro územní rozvoj a soudržnost. Zapojení se do programu napomáhá také navazování kontaktů mezi odborníky a výměnu zkušeností v rámci mezinárodní vědecké komunity. Operační program ESPON zajišťuje výzkum v oblasti územního plánování a regionálního rozvoje. Cílem programu je poskytovat informace, analýzy, scénáře, mapy, databáze, indikátory atp., které přispívají k harmonickému rozvoji oblastí, regionů, větších územních celků. Odhalování územního kapitálu a potenciálu pro rozvoj regionů a větších území napomáhá k evropské konkurenceschopnosti, územní spolupráci a udržitelnému a vyváženému rozvoji.

Výzva k vyjádření zájmu (tzv.Expresion of Interrest -EoI) znamená vytvoření výzkumného zadání projektu – navrhnutí tématu výzkumu – žadatelem. Následně pokud bude projekt vybrán, postoupí do další výzvy.

Více informací najdete zde.