Návštěva Chargé ďaffaires a.i. rumunského velvyslanectví v Praze

06. února 2008 17:09, aktualizováno 16:09,

Dne 5.února 2008 navštívil Krajský úřad Plzeňského kraje rumunský Chargé d’affaires a.i. pan Dan Balanescu. Pan Chargé d’affaires a.i. byl spolu s obchodním radou rumunského velvyslanectví panem Mircem Borzou a tajemníkem velvyslanectví panem Gabrielem Maresem přivítán náměstkyní hejtmana Plzeňského kraje pro cestovní ruch, marketing a neziskové organizace paní Olgou Kalčíkovou. Během následujícího jednání, kterého se zúčastnil také radní Plzeňského kraje pro regionální rozvoj, zemědělství a podporu fondů EU pan Jiří Kalista, přiblížil pan Balanescu Rumunsko zvláště z hlediska investičních příležitostí. Paní náměstkyně na oplátku představila Plzeňský kraj a zmínila zastupitelstvem čerstvě schválený návrh deklarace s naším partnerským regionem v Rumunsku Caras-Severin. Poté se rumunská návštěva odebrala na prohlídku společnosti Škoda Transportation, s.r.o.

Rumunsko

Náměstkyně hejtmana PK Mgr. Olga Kalčíková při předání daru rumunskému

Chargé d'affaires a.i. panu Danu Balanescu

Rum2

Rumunský Chargé d'affaires a.i. pan Dan Balanescu při podpisu

do pamětní knihy PK

R3

Účastníci jednání s rumunským Chargé d'affaires a.i.

R14

Rumunská delegace při prohlídce provozu Škoda Transportation, s.r.o.