Hejtman přijal velvyslankyni Rakouské republiky

14. května 2008 15:09, aktualizováno 14:09, Ing. Milan Kozel

Hejtman Plzeňského kraje MUDr. Petr Zimmermann přijal ve středu 7. května velvyslankyni Rakouské republiky paní Margot Klestil-Löffler. V doprovodu obchodního a kulturního rady se paní velvyslankyně zajímala o pozici kraje v rámci České republiky, o jeho silné stránky i problémy, se kterými se potýká.

Hejtman spolu s Doc. MUDr. Borisem Kreuzbergem, CSc., radním pro životní prostředí, zmínili úlohu města Plzně jako centra celého regionu i význam Šumavy a Českého lesa jako důležitou součást nejen životního prostředí, ale i cestovního ruchu.

Velice přátelská a neformální diskuse se poté dotkla všemožných témat - Evropské unie a možností čerpání finančních prostředků, problému zaměstnanosti v kraji, role Západočeské univerzity, dopravní infrastruktury a také obchodní a kulturní spolupráce mezi firmami a institucemi v Rakousku a v Plzeňském kraji.

Během jednání krajských představitelů s rakouskou velvyslankyní

velvyslankyně Rakouské republiky J.E. paní Margot Klestil-Löffler

Zápis do pamětní knihy Plzeňského kraje

Dar pro paní velvyslankyni - kniha Plzeňský kraj, šátek a lahev sektu