160. výročí narození Tomáše Garriqua Masaryka

09. března 2010 08:58, aktualizováno 07:58,

V neděli 7.3.2010 proběhl na náměstí T. G. M. v Plzni pietní akt k uctění památky Tomáše Garriqua Masaryka.

Připomínka 160. výročí narození prezidenta Masaryka

Při příležitosti 160. výročí narození prvního československého prezidenta pronesli slavnostní projev místopředseda Senátu PČR Ing. Jiří Šneberger, hejtmanka Plzeňského kraje doc. MUDr. Milada Emmerová a náměstkyně primátora JUDr. Marcela Krejsová. Akce se zúčastnili také senátoři za Plzeňský kraj Ing. Jiří Bis a MUDr. Luděk Sefzig, poslanec Václav Šlajs a členové Rady města Plzně.

Slavnostní projev pronesla hejtmanka Plzeňského kraje Milada Emmerová

Slavnostnímu aktu přihlíželo za hudebního doprovodu Kapely 35. pěšího pluku v Plzni několik desítek lidí. Po zaznění české hymny a slavnostních projevech následovalo položení věnců k památníku T. G. Masaryka.

Památku prezidenta Masaryka uctili hejtmanka Milada Emmerová s poslancem Václavem Šlajsem

Českou hymnu hrála Kapela 35. pěšího pluku v Plzni