Tichá vzpomínka na konec války a osvobození republiky

07. května 2020 19:09, aktualizováno 12. května 2020 14:45, Mgr. Jana Filípková

Vzhledem k aktuálním opatřením, kdy není možné větší shromažďování lidí, uctila náměstkyně hejtmana Ivana Bartošová u příležitosti 75. výročí osvobození České republiky památku všech hrdinů a obětí II. světové války, a to v Poběžovicích a v Nových Mitrovicích vždy pouze za přítomnosti dvou představitelů obce.

První dnešní zastávkou bylo město Poběžovice, kde jsme společně se starostou města Martinem Kopeckým věnovali tichou vzpomínku ženám, které nepřežily pochod smrti a zemřely vyčerpáním či v důsledku nemocí,“ popisuje Ivana Bartošová.

V Nových Mitrovicích za přítomnosti starostky Anny Sivčákové v rámci vzpomínkového aktu byly položeny kytice a zapálena svíčka u pomníku připomínající oběti nejen 2. světové války, ale i války první.

Tato komorní, pietní setkání se uskutečnila bez přítomnosti veřejnosti ve čtvrtek 7. května 2020.