Náměstkyně Bartošová: Ke Dni učitelů v náročné době blahopřejeme

27. března 2020 18:09, Bc. Eva Mertlová
Vážení pedagogičtí pracovníci,

dovolte mi, abych vám v době, která je pro všechny profese, a pro tu vaši obzvlášť, velkou zátěží, srdečně poblahopřála ke Dni učitelů.
Oslava svátku, kterou je připomínán odkaz Jana Ámose Komenského, „učitele národů“, je letos netypická. Nedoprovází ji ruch školních tříd a každodenní radosti a starosti, které vám přináší kontakt s dětmi různého věku, i s dospělými studenty či frekventanty rozličných vzdělávacích kurzů. Třídy jsou prázdné a vy všichni stojíte před výzvami, které přináší dálková forma vzdělávání.
Ani já vám, těm nejlepším pedagogům, nemohu osobně popřát, tak, jak to každoročně dělám v zastupitelském sále Krajského úřadu Plzeňského kraje. Využívám proto této formy, abych vám vyjádřila své poděkování za vaši práci, za trpělivost, empatii a houževnatost, se kterou plníte nesmírně náročnou učitelskou roli.
Vážím si vás a přeji si, abyste se stejné vážnosti těšili v celé společnosti. Možná právě aktuální krizová doba povede ke zvýšení vaší prestiže v očích té části veřejnosti, která více kritizuje, než nabízí řešení. Užijte si Den učitelů ve zdraví a v dobré pohodě!

Mgr. Ivana Bartošová, náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje pro školství a cestovní ruch