Informace poskytnuté dle InfZ - zaměstnanci Plzeňského kraje zařazení do KÚPK

15. června 2023 12:33, Mgr. Gabriela Petrášová

Dne 30. 5. 2023 byla Krajskému úřadu Plzeňského kraje (dále jen „KÚPK“) doručena žádost o poskytnutí informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů. Byly požadovány následující informace:
1) Jaký je celkový počet zaměstnanců Krajského úřadu Plzeňského kraje spolu s rozdělením na muže a ženy?
2) Jaký je číselný a % podíl úředníků a ostatních zaměstnanců Krajského úřadu Plzeňského kraje?
3) Jaké pozice a činnosti ostatní zaměstnanci vykonávají?

K jednotlivým bodům žádosti Odbor kontroly, dozoru a stížností KÚPK sdělil:
Ad 1)
Celkový počet zaměstnanců Plzeňského kraje zařazených do KÚPK je 443, přičemž zastoupení žen je 70% (tj. 310 žen), mužů pak 30% (tj. 133 mužů).
Ad 2)
377 (85%) zaměstnanců je zařazeno jako úředníci, 67 (15%) zaměstnanců je zařazeno jako neúředníci (zaměstnanci výlučně v režimu zákoníku práce).
Ad 3)
Jedná se výlučně o pomocné, servisní a manuální práce, nebo řízení těchto prací, tzn. údržbáři, řidiči, asistentky.