Informace poskytnuté dle InfZ - vyvlastňovací řízení

26. dubna 2024 10:00, Mgr. Jana Fikarová
Dne 15. dubna 2024 obdržel Krajský úřad Plzeňského kraje, odbor kontroly, dozoru a stížností (dále jen „KÚPK OKDS“) žádost o informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „InfZ“), kterou bylo po KÚPK požadovány následující informace:
„ - jaká náhrada byla stanovena vyvlastňovacím úřadem v rozhodnutí KÚ Plzeňského kraje, odboru regionálního rozvoje za vyvlastnění pozemkové parcely č. 2863/4 v k.ú. Rakovník (původní vlastníci: XY a XY).
- zda je vyvlastňovací řízení pravomocně ukončeno, či zda je v řízení pokračováno KÚ Plzeňského kraje, odborem regionálního rozvoje, či zda byla věc delegována k vyřízení jinému subjektu.“

K žádosti bylo sděleno, že řízení o určení náhrady za vyvlastněný pozemek není pravomocně ukončeno, proti rozhodnutí o určení náhrady bylo podáno odvolání, které bude řešit Ministerstvo pro místní rozvoj jako příslušný odvolací orgán.

První část žádosti, týkající se informace o výši náhrady stanovené vyvlastňovacím úřadem za uvedenou pozemkovou parcelu, byla odmítnuta rozhodnutím.