Informace poskytnuté dle InfZ - k posouzení Územního plánu obce Vejprnice

10. srpna 2023 09:54, Ing. Bc. Tomáš Krásný

Dne 26. 7. 2023 byla Krajskému úřadu Plzeňského kraje doručena elektronická žádost o poskytnutí informací ve smyslu ustanovení zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „InfZ“), ve které žadatel požádal o poskytnutí následující  informace, cit.:

„1. Žádám o informaci podle zákona 106/1999 o tom zda a kdy byl návrh územního plánu Vejprnice Krajskému úřadu postoupen.
2. Jaký byl výsledek posouzení, jaké nedostatky byly v návrhu územního plánu Vejprnice zjištěny.
3. Zda byl pořizovatel na případné nedostatky upozorněn ve stanovisku krajského úřadu a zda bylo další řízení o územním plánu podmíněno potvrzením krajského úřadu o odstranění nedostatků.
4. Nový územní plán je pořizován na základě zprávy o uplatňování územního plánu Vejprnice. Zpráva v části G) uvádí „Doporučuje se zpracovat nový územní plán. Původní ÚP a jeho změny byly vypracovány ještě před digitalizací katastrálního území Vejprnice. ÚP není zpracován na digitální KN“. Mám za to, že územní plán je velmi podrobným popisem toho, jak bude uspořádáno území obce a že územní plány řeší budoucí podobu veškerých ploch na území obce. Že by cílem územního plánování byl soulad územního plánu s digitalizací katastru nemovitostí není ve zprávě o uplatňování územního plánu Vejprnice zdůvodněno. Žádám o informaci (zdůvodnění) čím digitalizace KN může ovlivnit kvalitu územního plánu.“

Dne 9. 8. 2023 byla informace v části poskytnuta (viz příloha níže) a v části (bod 4. žádosti) bylo vydáno rozhodnutí o částečném odmítnutí žádosti.