Hudba Hradní stráže a Policie ČR poděkovala zdravotníkům

18. června 2020 07:31, Mgr. René Zeithaml

Hudba Hradní stráže a Policie ČR ve středu 17. června 2020 zahrála zdravotníkům v areálu Fakultní nemocnice Plzeň na Borech jako poděkování za jejich nasazení během koronavirové pandemie.

Koncertu Hudby Hradní stráže a Policie ČR, pod taktovkou dirigenta plk. Jana Zástěry, přihlíželo několik desítek lidí. Zdravotníkům, ale i ostatním složkám integrovaného záchranného systému, poděkovala náměstkyně vykonávající funkci hejtmana Plzeňského kraje Marcela Krejsová: „Chtěla bych poděkovat všem složkám integrovaného záchranného systému za to, jakým skvělým způsobem zvládly situaci v Plzeňském kraji a jak perfektně spolupracovaly v době koronakrize. Zároveň děkuji Fakultní nemocnici v Plzni, která se v počáteční fázi starala o nakažené pacienty na infekčním oddělení.“ Před koncertem promluvil také ředitel FN Plzeň Václav Šimánek: „Poděkování si zaslouží zejména zaměstnanci, kteří pracovali bez nároku na cokoliv. Děkuji za jejich nasazení, díky nim byl celkový dopad minimální.“ Za Plzeňský kraj se akce zúčastnila také radní Plzeňského kraje pro životní prostředí Radka Trylčová.