Zástupci delegace z Alžírska navštívili Plzeňský kraj

13. dubna 2016 15:51, aktualizováno 14:51, Bc. Eva Mertlová

Na společenskou návštěvu do Plzeňského kraje přijela delegace Meziparlamentní skupiny přátel Národního lidového shromáždění Alžírské demokratické a lidové republiky, kterou doprovázel velvyslanec Alžírska v ČR J. E. Fouad Bouattoura, v čele delegace stál předseda skupiny Abderrahim Sadeg. Zastoupení v delegaci měly také členka Výboru pro zdravotnictví, sociální otázky, práci a odborné vzdělání a členka Výboru pro bydlení, výstavbu a územní plánování. Na Krajském úřadě Plzeňského kraje se členové delegace setkali s náměstkem hejtmana Ivo Grünerem.

Hlavními body debaty obou stran byly především možnosti budoucí spolupráce. Alžírská strana se zajímala o správní rozdělení krajů, systém financování krajů v České republice a také o spolupráci Plzeňského kraje s regiony nad rámec EU.