Zástupci čínské společnosti navštívili Plzeňský kraj

08. února 2018 09:56, aktualizováno 08:56, Bc. Eva Mertlová

Přestože Plzeňský kraj patří dlouhodobě ke krajům s nejnižší nezaměstnaností, zájem investorů podnikat v kraji nevymizel. Svědčí o tom také návštěva jedné z čínských firem, která chce v České republice podnikat. Zástupci společnosti, která patří mezi stovku nejlepších v Číně, navštívili krajský úřad, aby se setkali se vedením Plzeňského kraje. Ten zastupoval náměstek hejtmana pro regionální rozvoj, fondy EU a informatiku Ivo Grüner. Představil Plzeňský kraj a hovořil také o spolupráci s partnerskou provincií Zhejiang v Číně, s níž kraj dlouhodobě pracuje na poli kulturním, na rozvoji cestovního ruchu i oblasti školství.

"Plzeňský kraj rozhodně nechce podporovat vznik další montovny, když jsme jako kraj s dlouhodobě nejnižší nezaměstnaností. Proto jsme pro podporu firem, které dají svým podnikáním v kraji také nějakou vyšší přidanou hodnotu," řekl náměstek Grüner po jednání se zástupci společnosti, která dlouhodobě spolupracuje s nadnárodními korporacemi známých značek.