Zástupci čínské provincie Liaoning jednali o spolupráci

08. dubna 2019 14:00, aktualizováno 13:00, Mgr. René Zeithaml

O možnostech spolupráce zejména v oblasti obchodu jednali v pátek 5. dubna 2019 představitelé odboru obchodu provincie Liaoning s náměstkem hejtmana Ivo Grünerem a předsedou Asociace hospodářských komor Jihozápad Miloslavem Zemanem.

Zástupci provincie představili svoje území a vyjádřili přání užší spolupráce s Plzeňským krajem. Nabídli možnost zprostředkování obchodu jak z Číny, tak do jejich země. Pozvali také zástupce kraje na návštěvu provincie Liaoning. Náměstek hejtmana zmínil dlouholetou spolupráci kraje s provincií Zhejiang a uvedl, že jsme otevřeni spolupráci s dalšími regiony, a to nejen v obchodní oblasti, ale také v oblasti kultury, školství a dalších.

Na závěr setkání bylo podepsáno memorandum o spolupráci mezi zástupci provincie Liaoning a Asociací hospodářských komor Jihozápad.

Fotogalerie: