Zahraniční delegaci zajímala ochrana památek

29. října 2015 15:20, aktualizováno 14:20, Mgr. Alena Marešová

Delegace z čínského města Zhejiang pod vedením pana Zhao Guangyu navštívila ve čtvrtek 29. října 2015 Plzeňský kraj. Na krajském úřadě se členové delegace setkali s náměstkem hejtmana Ivo Grünerem a radním Jaroslavem Šobrem.

Hostům byl prostřednictvím krátkého filmu představen Plzeňský kraj a také zhlédli prezentaci informující o činnosti Kanceláře zahraničních vztahů, která v Plzeňském kraji funguje. Delegaci zajímala zejména památková péče o kulturní a historické památky, jejich financování a ochrana. Dále se debatovalo o projektu Evropské hlavní město kultury – Plzeň 2015. Pan Zhao Guangyu také krátce představil město Hangzhou a pozval zástupce Plzeňského kraje na návštěvu města. Hangzhou je hlavním městem provincie Zhejiang, která je partnerskou provincií Plzeňského kraje.

Fotogalerie: