Vzpomínkový akt na radistu skupiny Silver A Jiřího Potůčka – Tolara v Břasích

02. července 2018 10:30, aktualizováno 10:14, Mgr. René Zeithaml

Vzpomínkový akt na statečného radistu paraskupiny Silver A Jiřího Potůčka – Tolara se uskutečnil v sobotu 30. června 2018 u pomníku ve tvaru padáku před obecním úřadem v Břasích.

Akce se kromě místních zúřastnili příbuzní Jiřího Potůčka, poslanec parlamentu ČR Martin Baxa, náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast sociálních věcí Zdeněk Honz, zástupci Leteckého historického klubu Plzeň, Letců Plzeň, přátelé z Pardubic a v neposlední řadě Antonín Burdych, jehož rodina ukrývala parašutistu na půdě svého domu.

Předseda Leteckého historického klubu Plzeň Václav Toman seznámil přítomné s dalšími paravýsadky, které byly vysazeny během druhé světové války do protektorátu Čechy a Morava.

Po proslovech hostů následovalo kladení věnců a květin k památníku.

Životní kroky Jiřího Potůčka – Tolara sledují i děti ze stupenské základní školy. Na konci června se přímo v Ležákách podílely na projektu Československé obce legionářské.

Fotogalerie: