Vzpomínkový akt k výročí narození T. G. Masaryka

08. března 2016 10:21, aktualizováno 09:21, Mgr. René Zeithaml

U Památníku Národního osvobození na náměstí T. G. Masaryka v Plzni proběhl 7. března 2016 vzpomínkový akt k výročí narození významného politika, sociologa, humanisty, pedagoga, ale především prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka.

Letos je tomu právě 166 let od jeho narození. Odkaz tohoto významného státníka, který byl hlavním pilířem vzniku samostatného československého státu, je podle mne velice důležité si připomínat. Je také nutné, abychom nezapomněli, že první prezident samostatného Československa nebyl jen politikem, byl také věřícím člověkem a byl především filosofem. Ve svých dílech dokázal poukázat na obyčejné lidské štěstí, na význam vzdělání a přístup k životu. Když Masaryk v září 1937 zemřel, odešel tím také symbol morální velikosti a velké autority," uvedl ve svém projevu náměstek hejtmana Jiří Struček, který se vzpomínkového aktu zúčastnil společně s radním Jaroslavem Šobrem a zaměstnanci krajského úřadu.

Fotogalerie: