Vzpomínka na 51. výročí okupace Československa

22. srpna 2019 08:58, aktualizováno 07:58, Mgr. René Zeithaml

Ve středu 21. srpna 2019 si představitelé kraje, města Plzně a městského obvodu Plzeň 3 spolu se členy Vojenského spolku rehabilitovaných vojáků AČR připomněli 51. výročí okupace ČSSR armádami Varšavské smlouvy. Vzpomínkové setkání se uskutečnilo u pamětní desky VSR AČR na náměstí T. G. Masaryka v Plzni.

Setkání zahájil připomenutím tehdejších událostí první místopředseda Vojenského spolku rehabilitovaných vojáků AČR Jan Kabát. V závěru své řeči poděkoval Plzeňskému kraji, městu Plzeň a městskému obvodu Plzeň 3 za finanční i jinou podporu. Zdůraznil, že to v rámci České republiky rozhodně není samozřejmost, že jsou jedním z mála spolků, které mají takovou podporu. Během setkání vystoupili také hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard, primátor Plzně Martin Baxa a starosta městského obvodu Plzeň 3 David Procházka. Na závěr byly u pamětní desky položeny květiny.

Fotogalerie: