Výsledky Ceny kvality v sociální péči za rok 2017

13. listopadu 2017 11:24, aktualizováno 10:24, Mgr. René Zeithaml

Již podvanácté se předávalo ocenění Cena kvality v sociální péči - soutěž o nejkvalitnější poskytovatele sociálních služeb České republiky. V sídle Senátu Parlamentu České republiky, ve Valdštejnském paláci, se 9. listopadu 2017 za účasti senátorek Milady Emmerové, Zuzany Baudyšové, Emílie Třískové a Jiřího Voseckého, náměstka ministryně práce a sociálních věcí pověřeným řízením sekce pro sociální a rodinnou politiku Martina Kučery a mnoha dalších významných hostů, udělilo ocenění. Záštitu opět převzala první dáma, paní Ivana Zemanová. Za Plzeňský kraj se akce zúčastnil náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Zdeněk Honz.

Projekt se snaží přispět ke zvýšení společenské prestiže a uznání profesí spojených se sociálními službami a zároveň poděkovat v  důstojném prostředí Senátu ČR profesionálům z  oboru, a to nejen z řad managementu.

Z více než 100 nominací byli jako nejlepší v  roce 2017 oceněni následující poskytovatelé sociálních služeb:

Poskytovatelé sociálních služeb pro seniory – pobytové služby
Cena kvality: Sociální služby Lanškroun, domov se zvláštním režimem
Čestné uznání: Domov pro seniory Rokytnice nad Jizerou

Poskytovatelé sociálních služeb pro seniory –  terénní služby
Cena kvality: Pečovatelská služba centra sociálních služeb naděje Broumov
Čestné uznání: Pečovatelská služba města Rokytnice v Orlických Horách

Poskytovatelé sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením
Cena kvality: Rodinné integrační centrum, Pardubice
Čestné uznání: Diakonie ČCE, středisko ve Valašském Meziříčí, sociální rehabilitace Krok

Osobnost roku sociálních služeb:
Mgr. Marcela Hauke, ředitelka Pečovatelské služby Dvůr Králové nad Labem

Cena sympatie:
Anna Mrkvičková - všeobecná sestra, Domov pro osoby se zdravotním postižením Osek
František Frančík, vedoucí přímé péče Centrin CZ s.r.o.
Bc. Beáta Hovorková, vedoucí PS CSS Naděje Broumov
Ladislav Patloka, pracovní asistent, Židovská obec v Praze
Jaroslava Puntová, vedoucí Denního dětského rehabilitačního stacionáře MSSS Most
Ing. Milan Minář, ředitel Sociálních služeb města Lanškroun