Výlov kaprů v rybníce Liščí

14. prosince 2016 16:26, aktualizováno 15:26, Mgr. René Zeithaml

Nedaleko Boru u Tachova proběhl 23. listopadu 2016 výlov rybníka Liščí, kterého se zúčastnil i náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro regionální rozvoj, fondy EU a informatiku Ivo Grüner.

V tomto rybníce o rozloze 27 ha chová společnost Klatovské rybářství, a.s. zejména kapry. Menší část zaujímají druhy ryb jako amur, tolstolobik nebo štika. Při tomto výlovu bylo počítáno s cca 40 tunami kaprů o váze 1,5 – 1,9 kg. Téměř ¾ produkce jsou určeny k vývozu zejména do Německa, Polska a okrajově do Francie.

Plzeňský kraj, jehož jednou z priorit je podpora venkova, velice vítá tento tradiční způsob chovu ryb, který využívá právě Klatovské rybářství," uvedl náměstek hejtman Ivo Grüner.

Díky Klatovskému rybářství a.s. se udržuje zaměstnanost i v odlehlých částech Plzeňského kraje v tradičních oborech jako je rybář, drůbežář a dalších odvětví zemědělství. Nehledě na to, že intenzivně podporují sportovní rybářství a myslivost na našem venkově.

Ivo Grüner na hrázi rybníka Liščí