Velvyslanec Moldavské republiky se setkal s hejtmanem

27. září 2016 10:55, aktualizováno 09:55, Bc. Eva Mertlová

U příležitosti pracovní cesty za projektem SmartCity se velvyslanec Moldavské republiky v ČR J. E. Vitalie Rusu setkal v úterý 27. září 2016 na krajském úřadě s hejtmanem Václavem Šlajsem a jeho náměstkem Ivo Grünerem. Hovořilo se především o energetice a nastavení projektu SmartCity v Plzeňském kraji. Moldavský velvyslanec také představil ekonomiku Moldávie, kterou významně posilují zahraniční partneři, a to konkrétně nadnárodní společnosti, které v Moldávii vyrábí své produkty. Předmětem debaty byla také spolupráce obou stran, a to především na poli kultury, kde se konkrétní projekty aktuálně řeší.

"Plzeňský kraj podporuje spolupráci s Moldavskou republikou, v současné době se rozbíhá spolupráce v oblasti kultury, a to například pořádání koncertů. Je v našem zájmu podporovat také malé firmy a podnikatele v další spolupráci se zahraničními partnery jakým je například Moldavská republika," uvedl náměstek hejtmana Ivo Grüner.