Ve Studijní a vědecké knihovně byl zahájen Týden hispánské kultury

10. října 2013 16:25, aktualizováno 15:25, Mgr. René Zeithaml

Cesta, která spojuje, symbolicky zahájila v úterý v podvečer 8. října 2013 Týden hispánské kultury.

V přízemí Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje byla vernisáží zahájena fotografická výstava Pouť do Santiaga. Představuje Svatojakubskou cestu, která skrze Evropu vede do španělského poutního města Santiago de Compostela. Je první evropskou kulturní cestou. Už od středověku se na ní lidé potkávají a obohacují se. Osm set kilometrů na kole po Svatojakubské cestě do Santiaga v sedmnácti letech absolvoval kulturní rada velvyslanectví Španělska Pablo Rupérez Pascualena a se svými dcerami po ní putoval také ředitel institutu Cervantes Ramiro Villapadierna. Oba španělští hosté letošního plzeňského Týdne hispánské kultury potvrdili, že pouť pro ně znamenala důležitý životní moment. Zahájení se za Plzeňský kraj zúčastnil náměstek hejtmana Jiří Struček.

Týden hispánské kultury je letos zaměřen především na Mexiko, a proto pokračuje Mexickými dušičkami – studentským happeningem v Kopeckého sadech.

Na vernisáži výstavy Pouť do Santiaga vystoupili čeští hudebníci, kteří se seznámili právě při svatojakubské pouti.

Fotogalerie:

Foto: Roman Muchka