Ve Smederově mají zrekonstruovaný rybník

29. března 2016 10:09, aktualizováno 09:09, Mgr. René Zeithaml

Slavnostní otevření nově zrekonstruovaného rybníčku v jihoplzeňském Smederově, který slouží i jako požární nádrž, se uskutečnilo v sobotu 26. března 2016. O náklady na práce za více než 560.000 korun se podělil Plzeňský kraj, jenž přispěl dotací z Programu stabilizace a obnovy venkova, a obec Ždírec, pod níž Smederov patří.

Díky rekonstrukci se rybníček dočkal důkladného odbahnění, nové hráze se zábradlím i nové výpusti.

Za Plzeňský kraj se slavnostní akce zúčastnil radní Zdeněk Honz, který společně se starostou obce Bohuslavem Vrátníkem, místostarostou Václavem Řežábkem a dalšími přestřihl pásku.

Fotogalerie:

/zleva/ místostarosta Václav Řežábek, velitel SDH Smederov Miroslav Škarda, starosta Bohuslav Vrátník,  člen rady Plzeňského kraje Zdeněk Honz, zástupce zhotovitele Mojmír Dostál