V soutěži se utkali žáci z oboru "Obchodník, prodavač"

18. února 2019 11:28, aktualizováno 14:43, Mgr. Jana Filípková

Ve čtyřech kategoriích 23. ročníku soutěže REGION 2019 v odborných znalostech a dovednostech žáků oboru vzdělání Obchodník, Prodavač, kterou ve středu 30. ledna 2019 slavnostně zahájila náměstkyně hejtmana pro školství a cestovní ruch Ivana Bartošová, se utkalo celkem 11 žáků ze tří škol.

„Vybrali jste si nelehké povolání prodavače, obchodníka, které, zdá se, v poslední době díky síti supermarketů ztrácí na své prestiži. Doufám, že tady sedí "noví obchodníci se starými kvalitami", kteří znovu přinesou určitou kulturu prodeje. Považuji i za významné, že tato soutěž vytváří platformu, kde se jednotlivé školy mohou poměřovat a žáci i pedagogově si vzájemně předávají informace," s těmito slovy se na přítomné obrátila Ivana Bartošová.

Žáci soutěžili v klasickém balení lahve a bonboniéry, v dárkovém balení svatebního daru dále v aranžování výstavky a poradenské službě u potravinářského zboží se zaměřením na osoby se zdravotním omezením a v aranžování výstavky a poradenské službě u nepotravinářského zboží (pleťová kosmetika se zaměřením na značku).

Soutěžící prokázali nápaditost, řemeslnou kvalitu i zručnost ve všech kategoriích a členky poroty měly opravdu těžký úkol, když rozhodovaly o vítězi. Tím se stali žáci ze Střední školy Rokycany.

Pozvání do této soutěže přijaly tři střední školy, shodou okolností všechny zřizované Plzeňským krajem, a to
1. Střední škola Rokycany, Jeřabinová 96/III, 337 01 Rokycany
2. SOŠ obchodu, užitého umění a designu, Plzeň, Nerudova 33, 301 00 Plzeň
3. OŠ výroby a služeb, Vejprnická 56, Plzeň, 318 00 Plzeň

Soutěžní klání uspořádala Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu v Plzni zřizovaná Plzeňským kraje.

Fotogalerie:

VÝSLEDKOVÁ LISTINA OBORŮ PRODAVAČ, OBCHODNÍK

Klasické balení - bonboniéra, lahev

1. místo – Jana Palečková
2. místo – Tomáš Perk
3. místo – Aneta Perglová

Dárkové balení – svatební dar

1. místo – Vanessa Semanová
1. místo – Aneta Perglová
2. místo – Jana Palečková
2. místo – Karolína Vyletová
3. místo – nebylo uděleno