V Rokycanech a Žihli si připomněli výročí konce války

11. května 2015 13:14, aktualizováno 12:14, Bc. Eva Mertlová

Letošní 70. výročí konce 2. světové války si pietním aktem a oslavami osvobození připomněli v pátek 8. května 2015 v Žihli na severním Plzeňsku a v Rokycanech. Památku obětí světového konfliktu uctili zástupci Plzeňského kraje a také veteráni, kteří každoročně nechybí na oslavách osvobození v kraji.

Uctění památky položením květin v Žihli se za Plzeňský kraj zúčastnili náměstci hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner a Jiří Struček. "Je důležité si právě takovéto momenty připomínat, abychom si uvědomili, co máme, že žijeme v míru, můžeme se svobodně rozhodovat, cestovat, vychovávat své děti, že už sedm desítek let se nemusíme bezprostředně bát o své životy," uvedl náměstek hejtmana Jiří Struček.

Oslavy osvobození se uskutečnily ve sváteční den také Rokycanech, kde kromě pietních aktů byly k vidění ozbrojené historické vozy a vojáci v dobovém oblečení. Za Plzeňský kraj položila květiny k uctění památky obětí náměstkyně hejtmana Zdeňka Lišková.