Týmy krajských domovů soupeřily na Sportovním dni v Kurojedech

07. června 2017 10:44, aktualizováno 09:44, Bc. Eva Mertlová

Tradiční Sportovní den připravili zaměstnanci Domova pro seniory Kurojedy pro týmy z dalších zařízení, které zřizuje Plzeňský kraj. Klání, kde se soutěžilo v hodu gumovkou, ruských kuželkách, hodu na tlamu či střelbě ze vzduchovky, se zúčastnily týmy klientů Centra sociálních služeb Tachov, DOZP Milíře i dětského domova Tachov. Úvodního slova se ujal náměstek hejtmana pro oblast sociálních služeb Zdeněk Honz: "Pohyb a zábava jsou ideálním naplněním volného času klientů domovů a právě tyto akce jsou pro ně přínosem po všech stránkách. Rád bych poděkoval zaměstnancům domova za skvělou přípravu, hostům za podporu závodníků a všem závodníkům přeji hodně štěstí."

Ačkoli počasí se nevydařilo dle představ zúčastněných, užili si všichni závodníci i diváci zábavné odpoledne. Nejen závodníci si vysloužili i odměnu v podobě sladkého potěšení nebo opečeného buřta.