Sportovní areál při 4. ZŠ v Plzni byl rozšířen

17. září 2014 18:49, aktualizováno 17:52, Mgr. Jana Filípková

Nové streetballové hřiště, které bylo vybudováno s finančním přispěním Plzeňského kraje z dotačního programu „Výstavba víceúčelových hřišť s umělým povrchem a rekonstrukce povrchů tělocvičen a sportovních hal“ ve výši 300 000,- korun, bylo za přítomnosti náměstka hejtmana Plzeňského kraje pro oblasti školství, sportu, cestovního ruchu a projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 Jiřího Stručka slavnostně otevřeno v úterý 16. září 2014 ve sportovním areálu při 4. základní škole v Plzni na Lochotíně.

„Jedná se o hřiště, které je součástí velkého sportovního areálu, kde už v minulosti kraj přispíval na vybudování jednoho z prvních hřišť s umělým povrchem. Tehdy tam zásluhou kraje vzniklo velké hřiště s regulérními rozměry na hokejbal. To má obdobný tvar i rozmístění čar a bodů jako hokejové hřiště. I nové hřiště je součástí areálu školy se sportovním zaměřením. Jsem přesvědčen, že i tato další investice, která vedla ke vzniku streetballového hřiště má smysl a je účelná. Navíc tyto sportovní plochy jsou využívány i širokou veřejností, kdy po domluvě anebo po dobu otevírací doby hokejbalové haly jsou zájemcům přístupné,“ poznamenal Jiří Struček.

Fotogalerie: