Sportovci Plzně se stali plavkyně Tereza Polcarová a karatista Radek Štádler

18. března 2016 16:03, aktualizováno 15:03, Bc. Eva Mertlová

Také v letošním roce byli vyhlášeni nejlepší sportovci města Plzeň. Slavnostní akt se uskutečnil ve čtvrtek 17. března 2016 v obřadní síní plzeňské radnice. Plzeňský kraj zastupoval na udělování cen radní Jaroslav Šobr.

Nejlepšími sportovci Plzně za rok 2015 v kategoriích staršího žactva a dorostu se stali plavkyně Tereza Polcarová a karatista Radek Štádler. Kategorii mladšího žactva, vyhlašovanou bez pořadí, tentokrát ovládli chlapci. Bodovali badmintonista Jan Hora, plavec Tomáš Chocholatý a vodní lyžař Martin Lang.

V kategorii staršího žactva se z premiérového titulu Sportovec Plzně radovala Tereza Polcarová. Plavkyně Slávie VŠ Plzeň v loňském roce posbírala celkem 8 titulů mistryně ČR. Byla také nejúspěšnější sportovkyní výpravy Plzeňského kraje na Hrách VII. letní olympiády dětí a mládeže v Plzni, ze kterých přidala další čtyři zlata.

Dále byli v kategorii staršího žactva oceněni Patrik Dimov (lukostřelba), Michal Forejt (atletika), Jan Hašek (lyžařský orientační běh), Denisa Řáhová (rychlostní kanoistika), Marko Spivak (zápas) a Anna Suráková (atletika).

Kategorii dorostu ovládl karatista a kickboxer Radek Štádler, který navázal na úspěchy svého staršího bratra Jiřího. Radek vedle zlatých medailí z MČR bodoval především tituly z mistrovství světa ve Španělsku. Dalšími oceněnými dorostenci byli Lukáš Holub (cyklistika), Marie Horáčková (lukostřelba), Jan Louda (badminton), Denisa Majerová (atletika), Jan Pavel (koloběh), Dominik Polcar (plavání) a Kateřina Valková (beachvolejbal).

Již potřetí byla udělena Cena rektora Západočeské univerzity v Plzni, kterou z rukou Miroslava Holečka převzala Marie Horáčková, studentka Gymnázia Plzeň na Mikulášském náměstí. Cena se uděluje za skloubení sportovních a studijních výsledků.

Akci připravila Nadace sportující mládeže.

foto: Zdeněk Vaiz