Společné infocentrum kraje s Bavorskem má za sebou rok fungování

obrazek
24. května 2017 10:08, aktualizováno 09:08, Mgr. René Zeithaml

Při příležitosti prvního výročí od otevření společného Regionálního infocentra Plzeňského kraje a Bavorska se ve středu 17. května 2017 setkali zástupci kraje a německé strany, aby tuto spolupráci zhodnotili a podpořili její další rozšiřování.

V prostorách infocentra na plzeňském náměstí Republiky 17 se při této příležitosti setkal hejtman Josef Bernard s Willim Killingerem, zastupujícím zemským radou okresu Regen. Dále se setkání zúčastnili členové Rady Plzeňského kraje a za německou stranu zástupci institucí zaměřených na cestovní ruch a také Simona Fink, která má na starosti koordinaci spolupráce mezi Českou republikou a Bavorskem.

Hejtman ve své úvodní řeči zmínil význam členství České republiky v Evropské unii a v číslech se také zaměřil na obchodní bilanci mezi Českou republikou a jinými zeměmi, přičemž jednoznačně vede obchod s Německem. Náměstek hejtmana Ivo Grüner zhodnotil společný projekt informačního centra jako velmi prospěšný. Uvedl, že to není jen společný projekt dvou sousedících zemí, ale také přátel. Podobně hovořil také Willi Killinger, který mimo jiné pozval hejtmana na jednání do Zwieslu.

V následné prezentaci byly zmíněny projekty a akce, které se v infocentru během roku uskutečnily. Jednalo se například o soutěž pro žáky středních škol, tiskové konference, setkání se seniory nebo hudební odpoledne.

Infocentrum slouží k prezentaci obcí, akcí a turistických možností v celém Plzeňském kraji, ale stejně tak tu zájemci najdou informace o Bavorsku, turistických zajímavostech, vyžití pro rodiny s dětmi nebo seniory. Návštěvníci si zvykli do infocentra přicházet pro informace v případě, že například plánují výlet po kraji nebo do sousedního Německa, a někteří se opakovaně vrací. Na jednom místě zde totiž najdou nejen propagační materiály a mapy, ale i personál, který jim ochotně s naplánováním výletu pomůže.

Fotogalerie: