Soutěž "Můj život v pěstounské rodině" má vítěze

obrazek
14. září 2016 14:49, aktualizováno 13:49, Bc. Eva Mertlová

Radní pro oblast sociálních věcí Zdeněk Honz ocenil ve středu 14. září 2016 vítěze výtvarné soutěže Můj život v pěstounské rodině. Soutěž vyhlašuje Plzeňský kraj ve spolupráci s neziskovými organizacemi, které doprovázejí pěstounské rodiny. Kromě trojice vítězů tradičních věkových kategorií letos porota udělila jednu zvláštní cenu, a to za tvůrčí přístup.

Do soutěže bylo v letošním roce odevzdáno celkem 91 kreseb. Samotné doprovázející organizace, kterými byly Akademie nadání, Diakonie Západ, Domus – Centrum pro rodinu, Latus pro rodinu, Salesiánské středisko mládeže Plzeň, Rozum a cit a Sdružení pěstounských rodin, vybraly do užšího kola 48 kreseb. Poté v každé kategorii odborná komise vyhodnotila tři nejzdařilejší výtvarná díla. Jejich malí autoři obdrželi hodnotné dárky, kterými pro nejmenší byly sestavy stavebnice Lego. Hodnotitelé dále rozhodli, že bude udělena i jedna zvláštní cena, a to za tvůrčí přístup. Zkrátka nepřišli ani ti, kteří nezískali ocenění za první tři místa, všichni účastníci výtvarné soutěže obdrželi malé dárky v podobě upomínkových předmětů.

„Jsem velice potěšen, že tato soutěž, jako jedna z forem propagace pěstounské péče, má tak hojnou účast. Všechna díla, která jsme dostali, byla krásná a nebylo jednoduché vybrat ta nejlepší,“ uvedl radní Zdeněk Honz, který nad soutěží i letos převzal záštitu.

Výtvarnou soutěží pro děti v pěstounských rodinách Plzeňský kraj pokračuje v propagaci všech forem pěstounství. Pokud není možné, aby dítě setrvalo ve své původní rodině, je pěstounská péče tou zásadní z uvažovaných alternativ řešení. Má totiž přednost před péčí o dítě v ústavních zařízeních. Plzeňský kraj proto vnímá pěstounskou péči jako prioritní a snaží se dělat vše, aby se dařilo získávat další zájemce o tuto společensky prospěšnou činnost. 

Fotogalerie

          

 

Vítězové jednotlivých kategorií:

kategorie (do 6 let)

  1. místo: Dominika Mertová, 4 roky, Vanessa Mertová, 6 let
  2. místo: Tadeáš Pavlík, 2 roky, Sebastián Šlajs, 3 roky
  3. místo: Markéta Vyškovská, 3 roky

kategorie (6 – 11 let)

  1. místo: Zdeněk Peňáz, 10 let
  2. místo: Michaela Demčáková, 9 let
  3. místo: Leona Brabencová, 9 let

kategorie (12 – 18 let)

  1. místo: Linda Vokáčová, 12 let
  2. místo: Sára Kovaříková, 15 let
  3. místo: Veronika Kubíčková, 14 let

Zvláštní cena byla udělena Taře Heryánové, 8 let a Tobiasovi Heryánovi, 12 let za model "Nové bydlení".