Seminář Dotační politika v oblasti lesního hospodářství seznámil zástupce obcí s čerpáním dotací

12. března 2015 15:35, aktualizováno 13. března 2015 07:51, Bc. Eva Mertlová

Nově zvolení zastupitelé obcí se ve čtvrtek 12. března 2015 sešli se zástupci odboru životního prostředí Krajského úřadu Plzeňského kraje na semináři Dotační politika v oblasti lesního hospodářství. Hovořilo se především o čerpání dotací obcemi. Seminář zahájil radní pro oblast životního prostředí Václav Štekl. Na programu bylo poté projednání jednotlivých dotačních titulů, jež vypsal Plzeňský kraj.

Seminář byl zaměřený především na nově zvolené starosty a zastupitele obcí Plzeňského kraje, kteří mohou využít dotační programy Plzeňského kraje. Jeho cílem bylo seznámení s dotačním programem "Podpora hospodaření v lesích 2014 – 2020" PK a představení dalších krajských, národních a evropských dotačních programů v novém programovém období 2014 – 2020.

"Vysoká účast na semináři potvrzuje neklesající zájem o informace. Dle mého názoru seminář splnil svůj účel, pro který jsme jej organizovali," uvedl po skončení programu semináře radní Václav Štekl.