Přehlídka Kralovický podzim ožila cestou do pohádky

06. září 2017 14:42, aktualizováno 13:42, Bc. Eva Mertlová

Lidový dům v Kralovicích na severním Plzeňsku ožil pohádkovými postavičkami, které milují mnozí z nás od dětství, proběhl tady VII. ročník regionální přehlídky volnočasových aktivit klientů domovů Kralovický podzim. Pod záštitou náměstka hejtmana pro oblast sociálních věcí Zdeňka Honze se v kulturním domě představilo osm domovů pro seniory i osoby se zdravotním postižením z Plzeňského kraje.

Programem provázela tradiční dvojice moderátorů Libor Formánek a Jiří Bláha, kteří přítomné diváky i hosty včetně odborné poroty vybírající nejlepší vystoupení doprovodili pohádkovou cestou. Ta zavedla všechny do světa Zlatovlásky, Mrazíka či perníkové chaloupky. Také se tančilo na nesmrtelné hity Michala Davida a nebo na mexické melodie. Milým překvapením bylo zahájení v podání dětí z kralovické mateřinky, které se s klienty DSP Kralovice již znají. Krajský domov totiž už řadu měsíců s místní mateřinkou spolupracuje. Děti navštěvují seniory a ti zase na oplátku dětem chodí do školy číst pohádky a kreslit si s nimi. Tentokrát dětem jedna ze seniorek přečetla před pomyslným spaním "po o" pohádku právě O perníkové chaloupce.