Plzeňský kraj podpořil předfinancováním nákup nových strojů pro SOU Domažlice

18. května 2015 15:55, aktualizováno 14:55, Bc. Eva Mertlová

Střední odborné učiliště Domažlice v pátek 15. května 2015 slavnostně představilo nové CNC obráběcí stroje značky Siemens za 15 milionů korun. Částku na moderní obráběcí stroje získalo učiliště z ROP Jihozápad. S předfinancováním projektu, bez něhož by k nákupu strojů nedošlo, pomohl škole Plzeňský kraj. Slavnostního křtu a představení CNC strojů se za Plzeňský kraj zúčastnili náměstek hejtmana Jaroslav Bauer, náměstek hejtmana Jiří Struček a radní Jaroslav Šobr.

"Díky dotaci z Evropské unie se podařilo významně zlepšit prostředí studentům učiliště, nejen díky tomu patří SOU Domažlice k nejvýznamnějším v kraji. Díky tomuto projektu mají studenti možnosti lepšího uplatnění v oboru," uvedl náměstek hejtmana Jiří Struček.

Slavnostního představení strojů se zúčastnili také zástupci regionálních firem, kteří uvítali nové možnosti žáků SOU Domažlice.