Plzeňský kraj navštívila delegace německých úředníků

23. září 2015 14:57, aktualizováno 14:13, Bc. Eva Mertlová

Delegace úředníků z různých sfér státní správy SRN navštívila ve středu 23. září 2015 Plzeňský kraj. Na krajském úřadě se zástupci delegace setkali s náměstkem hejtmana Ivo Grünerem a zástupci ekonomického odboru či odboru vnitřních věcí. Němečtí úředníci měli mezi sebou zástupce ministerstva financí SRN, Spolkové vodní a plavební správy či Úřadu celního vyšetřování.

Hned v úvodu představil náměstek hejtmana Ivo Grüner Plzeňský kraj a vyzdvihl ocenění kraje, mezi něž patří například "Nejlepší místo pro život". Následovala debata o aktuálních problémech obou zemí. Hovořilo se o problému vylidňování venkova, který trápí také spolkové regiony. "Ve venkovských regionech nám zůstávají staří lidé a to je problém, který má i Bavorsko. Proto spolupracujeme na společném projektu. Bohužel zajištění kvalitní infrastruktury venkova jako je například doprava nebo dostatečný počet škol a školek je hlavně o penězích. A to je velký boj," uvedl náměstek hejtmana Ivo Grüner. Dále se němečtí zástupci státní správy zajímali o spolupráci krajů v České republice nebo podíl turismu v Plzeňském kraji. V oblasti turismu vyzdvihl náměstek hejtmana 3. největší veletrh cestovního ruchu u nás ITEP, který se uskuteční ve dnech 24. - 26. září 2015 v hale Lokomotivy v Plzni.