Pietní akt k 99. výročí založení samostatného Československa

30. října 2017 11:07, aktualizováno 10:23, Bc. Eva Mertlová

U příležitosti 99. výročí vzniku samostatného Československa se zástupci Plzeňského kraje, města Plzně a ozbrojených složek státu společně s legionáři sešli na plzeňském náměstí T. G. Masaryka, aby položením věnců a tichou vzpomínkou uctili tento významný den. Slova se ujali za Plzeňský kraj hejtman Josef Bernard a jeho náměstek Martin Baxa, slavnostního položení věnců se zúčastnila také náměstkyně hejtmana Marcela Krejsová. Hejtman ve svém proslovu také připomněl význam českých legionářů v zahraničí a zdůraznil pohostinnost italské strany při své poslední návštěvě italského Arca. Právě zde se přímo v místě, kde čeští legionáři působili, seznámil s historií tamějších zástupců naší legie a společně s dalšími českými zástupci uctil při vzpomínkovém setkání památku padlých legionářů.

Fotogalerie (foto město Plzeň)