Pamětní akt k výročí narození T. G. Masaryka

08. března 2019 15:20, aktualizováno 14:20, Bc. Eva Mertlová

Letošní 7. březen si připomínáme 169. výročí narození prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. U příležitosti tohoto významného výročí se u památníku v Plzni sešli představitelé Plzeňského kraje, města, ozbrojených složek i zástupci z řad veřejnosti. Za Plzeňský kraj symbolicky zavzpomínali a položením věnce památku prvního prezidenta uctili hejtman Josef Bernard, jeho náměstek Pavel Čížek a radní Radka Trylčová.

Fotogalerie

"Při vzpomínkových akcích, jako je tato, bychom neměli jen vzpomínat. Naopak, měli bychom jasně říkat, co se nám nelíbí a kam by naše země měla směřovat nadále. Hlavně nepodléhejme iluzi, že nic nedokážeme změnit. A vzpomeňme přitom právě prezidenta Masaryka, který stál u zrodu naší republiky," řekl hejtman Josef Bernard při svém projevu.