Oslava svátků jara v Domově Milíře

03. dubna 2018 11:59, aktualizováno 10:59, Bc. Eva Mertlová

Pletení pomlázky, barvení vajíček, voňavý beránek, sladký mazanec, krásná originální výzdoba a samozřejmě také Velikonoční besídka, to vše patří v Domově Milíře k Velikonocům. Podpořit akci uspořádanou při příležitosti svátků jara přijeli náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Zdeněk Honz, představitelé města Tachov i okolních obcí a další významní hosté z regionu. Pro návštěvníky byl připraven pestrý program složený z koled, písniček, hry na klavír, dramatizací, pohybových vystoupení, vše ve velikonočním, jarním duchu. Diváci obdivovali skvělé výkony jednotlivců i skupin, které jsou vyvrcholením souvislé a dlouhodobé práce v rámci výchovných a aktivizačních činností probíhajících v Domově. Úvod besídky obstaralo vystoupení představující Velikonoční tradice v naší zemi v lidových krojích. Součástí programu byla prezentace dramatické činnosti, která byla představena několika pohádkami, scénkami s jarní a velikonoční tematikou a také vystoupením na námět muzikálu Noc na Karlštejně. Do besídky se zapojili také nejmenší klienti Domova Milíře, kteří si připravili pohádku o Krtečkovi. Pro diváky bylo velmi inspirující vidět, jak se každý z klientů zařízení snažil zapojit do dění a užíval si svůj úspěch plnými doušky. Velmi zajímavým prvkem byla píseň o Kozlovi, kterou účinkující přetlumočili do znakového jazyka. Na celkem 17 vystoupeních se podílelo 35 uživatelů služeb za podpory všech zaměstnanců Domova Milíře.

Součástí besídky bylo také oficiální předání nových relaxačních místností, které vznikly z podpory Nadace ČEZ, a to v hodnotě 150 tisíc korun.