Od Domažlic do Mrákova mají bezpečnější silnici

20. prosince 2016 15:06, aktualizováno 14:06, Mgr. René Zeithaml

Z Domažlic přes Tlumačov do Mrákova byla 20. prosince 2016 slavnostně otevřena zrekonstruovaná silnice III/9003. Rekonstrukcí došlo k odstranění havarijního stavu povrchu vozovky a zesílení konstrukce silnice, čímž došlo ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu.

V rámci opravy povrchu silnice III/1903 v úseku od hranic města Domažlice po hranice obce Tlumačov a dále pak od hranic města Tlumačov po stávající úpravu silnice III/1903 v obci Mrákov v celkové délce přes 5 km bylo provedeno odfrézování stávajícího povrchu silnice tl. 4 cm a následně po provedení vyrovnávek o průměrné tloušťce 4 cm a oprav neúnosných úseků geomříží byla položena ložná a obrusná vrstva v celkové tloušťce 9 cm.

Po dokončení opravy povrchu silnice byly ošetřeny pracovní spáry, v celém úseku byly z odfrézovaného materiálu oboustranně provedeny krajnice, byly vyčištěny a prohloubeny příkopy, provedena oprava stávajících propustků a jejich čištění a následně provedena obnova vodorovného dopravního značení.  V rámci stavby byly napojeny stávající sjezdy k sousedním nemovitostem.

Stavba byla prováděna převážně za částečné uzavírky v kombinaci s úplnou uzavírkou.

Technické údaje a spotřeba materiálu:

Název stavby:
„III/1903 Domažlice – Tlumačov – Mrákov“
Cena stavebních prací:
28.255.793,75 Kč (vč. DPH), financováno SFDI
Celková délka silničních úseků
            5,084 km
Obrusná vrstva ACO 11, tl. 4 cm:
29.560 m2
Ložná vrstva ACP 16+, tl. 5 cm:
30.068 m2
Vyrovnávky z ACL 16+, tl. 4 cm: