Návštěva velvyslance Moldavské republiky v ČR Vitalie Rusu

18. července 2016 16:36, aktualizováno 15:36, Mgr. René Zeithaml

Náměstek hejtmana Ivo Grüner společně s radním Jaroslavem Šobrem přijali 18. července 2016 na krajském úřadě velvyslance Moldavské republiky v České republice Vitalie Rusu a majitele firmy ILC Factory a.s. Petra Stránského. Hlavním tématem schůzky byla spolupráce Moldavské republiky a firem z Plzeňského kraje, kterou kraj podporuje, v oblasti rozvoje projektů Smart city a Smart region s chytrým řešením v oblasti energií, bezpečnosti, kamerových systémů, zabezpečení škol, nemocnic, veřejných prostranství apod.

Obě strany se dohodly na setkání s primátorem Kišiněva a lidmi pracujících na projektu, aby se mohla spolupráce rychle posunout kupředu.

V závěru jednání se přítomní domluvili na společné přípravě vystoupení moldavských umělců v Plzni.

Fotogalerie: