Návštěva čínské provincie Jiangxi v Plzeňském kraji

04. května 2017 16:50, aktualizováno 15:50, Mgr. René Zeithaml

Plzeňský kraj navštívila ve čtvrtek 4. května 2017 návštěva z čínské provincie Jiangxi. Náměstek hejtmana Ivo Grüner jí nejprve představil Plzeňský kraj, poté členové výpravy představili čínskou provincii, která se nachází ve středu Číny, má krásnou přírodu vhodnou pro život, nerostné bohatství, obrovské zásoby vody a je vhodná pro turistiku. Provincie Jiangxi má 46 milionů obyvatel a je 2,3 x větší než ČR.

Spolupráce mezi ČR a  provincií se začíná vyvíjet příznivě, nyní v ní investuje 10 českých firem. Provincie by ráda spolupráci zintenzivnila, má zájem nejen o vývoz do ČR, ale také o české výrobky.

Jedním z kroků k větší spolupráci bude podnikatelská mise z Plzeňského kraje do provincie Jiangxi.

Fotogalerie: