Mikulášská nadílka v domově v Milířích

11. prosince 2018 13:34, aktualizováno 12:34, Bc. Eva Mertlová

Mikulášská besídka patří v Domově pro osoby se zdravotním postižením Milíře k tradičním akcím, které jsou spojeny s adventním obdobím. Letos tomu nebylo jinak. V pátek 7. prosince si mohli všichni hosté, kteří přijali pozvání na již legendární akci, vychutnat pravou vánoční atmosféru. Celý Domov přímo pulzoval vánoční náladou, zahrada, chodby, pokoje, jídelna potěšily oko návštěvníků svou originální výzdobou, která vznikla při aktivizačních a výchovných činnostech. Všichni obdivovali výrobky z keramické dílny, překvapeni byli využitím originálních a netradičních materiálů, z nichž byly vyrobeny svícny a ozdoby na stromečku.

Pestrou a originální náplň měl také program besídky. Klienti Domova Milíře předvedli své pohybové schopnosti při dynamické zumbě, tančili, zahráli pohádku O dvanácti měsíčkách, rozněžnili diváky při stínohře inspirované filmem Titanik, připomněli všem vánoční tradice, nechyběly ani vánoční melodie. V průběhu téměř dvouhodinového pásma písní, pohádek, tanců, scének se na maličkém pódiu vystřídala více než polovina klientů Domova. Jejich výkon byl úžasný, podpořit je přišla celá řada významných hostů, senátor parlamentu ČR Miroslav Nenutil, náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast sociálních věcí Zdeněk Honz, místostarosta města Tachova Zdeněk Hnát a také celá řada partnerů a přátel Domova Milíře. Všichni ocenili skvělé výkony jednotlivců i skupin. Mikulášská besídka byla pro diváky nadílkou a poděkováním za přízeň, kterou všem v Domově věnují. Všichni si odnesli domů báječnou vánoční náladu a také malý dárek, který přišel v závěrečném vystoupení nadělit krásný Anděl v doprovodu klientů.