Mikulášská besídka v Milířích

04. prosince 2017 12:29, aktualizováno 06. prosince 2017 11:31, Hana Maroušková

Domov pro osoby se zdravotním postižením Milíře přivítal v pátek 1. prosince 2017 téměř osm desítek hostů. Předvánoční akci přijel podpořit náměstek hejtmana Zdeněk Honz a další významní hosté z regionu a partneři domova.

Pro návštěvníky byl připraven pestrý program prezentující výsledky výchovných a aktivizačních činností probíhajících v domově.  K vidění byla vystoupení v podobě stínohry, scénického tance, dramatizace pohádkových příběhů, příběh s detektivní zápletkou, tradiční básničky a nebo také pantomima. Součástí programu byla dále prezentace individuální i skupinové muzikoterapie, která se představila hrou na moderní hudební nástroje Boomwhatchers, zazněla skladba Ave Maria v podání klavíru a flétny.  V závěru besídky byla představena zcela nová technika malování, malování světlem, za tónů vánoční písně byla světlem namalována vánoční betlémská scenérie. Souhrnem měli možnost hosté shlédnout 21 vystoupení, na nichž se aktivně podílelo 35 uživatelů služeb za podpory všech zaměstnanců Domova Milíře.

Fotogalerie: