Mateřská škola ve Starém Plzenci rozšířila přístavbou počet žáků

01. září 2015 09:43, aktualizováno 08:43, Bc. Eva Mertlová

Novou přístavbu ke stávající budově mateřské školy ve Starém Plzenci slavnostně v pondělí 31. srpna 2015 otevřeli představitelé města, ředitelka mateřinky a nechyběl také zástupce Plzeňského kraje radní Zdeněk Honz. Po slavnostním přestřižení pásky si nový prostor mateřinky mohli prohlédnout též rodiče nejmenších žáčků.

Přístavba vyšla na 6,2 mil. korun, více než 5 milionů korun dostal zřizovatel z rozpočtu ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Nově tak mateřinka díky novým prostorám přístavby rozšířila počet žáků o 28. "Přeji všem žáčkům i pedagogům a dalším zaměstnancům mateřinky, aby tento krásný prostor prakticky využili a dětem se čas strávený zde  líbil," uvedl radní Plzeňského kraje Zdeněk Honz při slavnostním zahájení.