Juniorfest 2015

09. listopadu 2015 11:56, aktualizováno 10:56, Mgr. René Zeithaml

Již poosmé letos probíhá mezinárodní filmový festival pro děti a mládež Juniorfest 2015. Vedle Horšovského Týna, Plzně, Dobřan a Přeštic se letos k festivalu přidaly i Domažlice.

Hlavní program se odehrává na zámku v Horšovském Týně. Kromě tradičních filmových projekcí se vrací populární hra Pevnost Týn. Nechybí ani zajímavé setkání s herci a filmovými tvůrci.

Festival v Plzni zahajovala 6. listopadu 2015 ředitelka festivalu Judita Soukupová, radní Plzeňského kraje Jaroslav Šobr a náměstek primátora Plzně Martin Baxa. Zahájení navštívil i radní Plzeňského kraje Zdeněk Honz. Poté se zde promítala filmová pohádka režisérky Alice Nellis Sedmero krkavců.
V Horšovském Týně zahajoval festival v sobotu 7. listopadu 2015 náměstek hejtmana Plzeňského kraje Jiří Struček.

Partnerem Juniorfestu 2015 je Plzeňský kraj.

Kompletní program festivalu najdete ZDE.

Fotogalerie: