Festival Hudba v synagogách plzeňského regionu dorazil do Plzně

24. září 2018 14:15, aktualizováno 13:15, Bc. Eva Mertlová

V rámci XVII. ročníku festivalu Hudba v synagogách plzeňského regionu proběhl v pondělí 17. září 2018 v plzeňské Staré synagoze úspěšný koncert. V podání Miroslava Vilímce a Vladislava Vilímce, který je zároveň náměstkem hejtmana pro oblast kultury a památkové péče, zazněla Vivaldiho Sonáta pro dvoje housle F dur, RV 70 a Paganiniho Smyčcový kvartet č. 1, d moll za součinnosti členů orchestru Petra Šušlíka a Radomíra Širce.

Vejvanovského Sonatu Letitiae (Sonátu radosti) pro smyčcový orchestr, Janáčkovu Idylu, Dvořákovy Valčíky op. 54 (1. A dur 2. D dur) a Vivaldiho Houslový koncert g moll "Léto" ze Čtvera ročních období provedl smyčcový orchestr Harmonia Praga pod taktovkou Štefana Britvíka. Zaplněný sál nadšeného publika si vyslechl i tři přídavky.