Evropský region na kole

15. června 2017 14:24, aktualizováno 03. července 2017 14:51, Mgr. René Zeithaml

Cykloprůvodce jako výsledek regionální spolupráce

Na 28 nejhezčích jednodenních výletů po českých, bavorských a rakouských cyklostezkách zve nový cykloprůvodce vydaný Evropským regionem Dunaj-Vltava k zahájení turistické sezóny. Cyklisty zavede např. podél dunajského meandru, okolo Velhartic, kolem Lipenské přehrady nebo třeba na dobrodružnou cestu přírodním parkem Steinwald.

Výlety o celkové délce více než půldruhého tisíce kilometrů jsou řazeny podle stupně obtížnosti. Krátký popis cesty doprovází mapa, výškový profil trati a představení turisticky atraktivních míst podél trasy. Vybraný okruh si lze přes QR kód pohodlně stáhnout do mobilního telefonu. Pestrý výběr jednodenních cyklistických tras je zárukou, že si v Evropském regionu Dunaj-Vltava najde svá oblíbená místa úplně každý

Cyklopublikace je zdarma ke stažení na webu www.evropskyregion.cz , v tištěné verzi je k dispozici v Regionálním infocentru Plzeňského kraje na náměstí Republiky v Plzni.

O Evropském regionu Dunaj - Vltava
V roce 2012 založený Evropský region Dunaj-Vltava (ERDV) je trilaterální pracovní společenství sedmi partnerských regionů - Plzeňského kraje, Jihočeského kraje, Kraje Vysočina, Horního Rakouska, dolnorakouského Mostviertelu a Waldviertelu, Dolního Bavorska s Altöttingem a Horní Falce. Slouží
k rozvoji spolupráce pro dobro obyvatelstva žijícího na tomto území, pro posílení regionu v konkurenci dalších regionů a pro realizaci evropské myšlenky.

ZASOUTĚŽTE SI.
U příležitosti vydání nové cyklopublikace se Evropský region Dunaj-Vltava (ERDV) rozhodl uspořádat  pro všechny milovníky cyklistiky, krásné přírody a nevšedních záběrů fotosoutěž "Na kole po Evropském regionu".

Jak se zúčastnit?
1. Vyfotografujte nejhezčí místo z navštíveného jednodenního výletu našeho Cykloprůvodce ERDV.
2. Zašlete nám jednu fotografii elektronicky ve formátu JPG do 30.09.2017 na edm.post@ooe.gv.at a nezapomeňte připsat:
   • název obrázku, krátký popis záběru
   • číslo stezky a název stezky z Cykloprůvodce ERDV
   • jméno, adresa, telefonní číslo přihlašujícího
   • podepsaný formulář "Autorská práva fotosoutěže ERDV"

Vítězové tří fotografií, které vybere odborná porota, se mohou těšit na poukázky firmy Intersport v hodnotě:
     1. místo: poukázka v hodnotě 200,- €
     2. místo: poukázka v hodnotě 100,- €
     3. místo: poukázka v hodnotě 50,- €

Vítězné fotografie budou zveřejněny na webových stránkách ERDV.
Podrobnosti k soutěži najdete v podmínkách fotosoutěže v příloze.